Liikmetele

If you see this message it means that your browser doesn't support Javascript or it is disabled. Please enable JavaScript in your browser settings to be able to login to the extranet.
Kasutaja:
Parool:
 

unustasid parooli?

Uudised

11.12.2009

Seminar mereökosüsteemide kaitsest

Seminar "Mereökosüsteemi kaitse - õppetunnid projektidest...

Loe edasi...

28.09.2009

Avalik koosolek Küdema lahe kaitsekorralduskavast

23. septembril korraldas Balti Keskkonnafoorum Saaremaal, Mustjala vallamajas...

Loe edasi...

Uuteks uudisteks külastage meid varsti jälle või tellige endale uudised otse postkasti:

Nimi:
E-post:
 

Projektist

LIFE projekti “Merekaitsealad Läänemere idaosas” viisid 1. aug. 2005 – 30. nov. 2009 ellu Balti Keskkonnafoorum – Läti ja 20 partnerit 7 riigist. Projekti eelarve oli üle 3 miljoni euro ja seda rahastasid Euroopa Komisjoni LIFE programm; Eesti Keskkonnainvesteeringute Keskus; Läti ja Soome keskkonnaministeeriumid/keskkonnafondid, Leedu Kaitseministeerium ja kõik projekti partnerid. Üle 160 inimese 20-st partnerorganisatsioonist töötas kokku umbes 23 000 tööpäeva projekti eduka elluviimise heaks. Projekti sihiks oli aidata kaasa mere bioloogilise mitmekesisuse kaitsele ja säästvale kasutusele ning Euroopa Liidu kaitsealade võrgustiku Natura 2000 rakendamisele Läänemere idaosas.

Projekti peamised eesmärgid olid: koguda informatsiooni Balti riikide rannikuvetes esinevate Euroopa tähtsusega liikide ja elupaikade kohta; hinnata neid ähvardavaid peamisi ohte; teha ettepanekuid pädevatele riigiasutustele uute loodusväärtuslike alade kaitse alla võtmiseks ja Natura 2000 võrgustikuga liitmiseks; ning koostada kaitse-eeskirjad ja kaitsekorralduskavad valitud aladele. Lisaks oli projekti eesmärgiks tõsta Eesti, Läti ja Leedu sidusrühmade ja avalikkuse teadlikkust Natura 2000 võrgustikust, merekaitsealadest ja bioloogilisest mitmekesisusest üldiselt. Projekti raames arendati ka koostööd ekspertidega Venemaalt ning Läänemere piirkonna põhja- ja lääneosa riikidest.

Projekt andis Balti riikide jaoks väärtuslikke tulemusi ja tööga on rahule jäänud ka projekti otsesed kasusaajad, kolme Balti riigi keskkonnaministeeriumid.

Sellelt veebilehelt leiate informatsiooni projekti partnerite, projekti tegevuste ja peamiste tulemuste kohta. Kutsume teid külastama ka Läänemere idaosa veebilehte www.visitbalticsea.net, kust leiab kokkuvõtlikku teavet Läänemere loodusväärtuste kohta ja ka projekti raames välja antud trükised ning videoklipid „Märka merd!“. 

Lisainformatsiooni saamiseks kontakteeruge kohaliku koordinaatoriga või kirjutage meile..

Latvia:
Ms. Anda Ruskule
saada e-kiri
Tel: +371 7357 548
Estonia:
Ms. Kai Klein
saada e-kiri
Tel: +372 6597 027
Lithuania:
Mr. Žymantas Morkvėnas
saada e-kiri
Tel: +370 5213 8155
Russia:
Mr. Alexander Kondratyev
saada e-kiri
Tel: +7 8123 289 620

BEF Life Natura